OBS! Nettleseren din er utdatert. Vi anbefaler at du laster ned en annen, moderne nettleser som Google Chrome, Firefox eller Microsoft Edge.

IMPORTANT! Your browser is out of date. We recommend that you download a more modern browser like Google Chrome, Firefox or Microsoft Edge.

Du er her:

Webpublisering

4 Acos - publiseringsløsning (CMS)

Vi har en avtale med Acos, som er fylkeskommunens leverandør av publiseringsløsning. Dette betyr at løsningen skal benyttes av alle.  

Hvordan publisere noe?

  1. Du trenger tilgang til å publisere noe på nettsidene til nfk.no. Det får du ved å kontakte kommunikasjonstjenesten på mail eller telefon. Info@nfk.no er mailadressen.
  2. Når du har logget inn kan du trykke på hjelp øverst til høyre i skjermen 
    Dette fører deg til hjelpesidene for å publisere noe på nettsidene våre.
  3. Du blir også lagt til i et team på teams hvor det deles informasjon, tips og triks. Har du ikke har blitt lagt til i dette teamet gir du bare beskjed om dette til info@nfk.no.  
  4. I teamet ligger det opplæringsvideoer og du kan spørre om ting du lurer på. 
på hyøresiden av publiseringsløsningen, helt øverst står ordet help. trykk her for å finne gode hjelpesider. OBS du må være logget inn i redigeringen for å kunne trykke hjelp her. - Klikk for stort bilde