Gruppeleder i Arbeiderpartiet, Elin Dahlseng Eide.
nfk
Norske Tog avlyste nylig konkurransen om midlertidig leie av lokomotiver på Nordlandsbanen på grunn av manglende tilbud. Nå leter de etter løsninger via direkte anskaffelser.
– Men det haster! understreker gruppeleder for Arbeiderpartiet, Elin Dahlseng Eide.
Samlet Nordland fylkesting
Nettopp derfor er det et samlet Nordland fylkesting som står sammen om en uttalelse til statlige myndigheter, der man krever en rask løsning på lokomotivkrisen.
Gruppeleder for Høyre i fylkestinget, Stig Tore Skogsholm.
Thor-Wiggo Skille
– Vi risikerer at nattoget mellom Trondheim og Bodø forsvinner helt, frem til nye fjerntog settes i rute i 2029/2030. Det er uakseptabelt! Dette vil ramme reisende, lokalsamfunn, næringsliv og beredskap hardt. Situasjonen må løses nå, argumenterer også gruppeleder Stig Tore Skogsholm (H).
Vedlikeholdsetterslep
Gruppeleder for Fremskrittspartiet, Rune Østergren viser til at Nordlandsbanen står overfor en svær kritisk situasjon med akutt mangel på togmateriell, og at dagens togmateriell har oversteget sin tekniske levetid og krever oftere verkstedopphold.
– I tillegg opplever man at Nordlandsbanen opplever hyppigere og langvarige stengninger og sprengt trafikkapasitet på grunn av for få krysningsspor, og et betydelig vedlikeholdsetterslep, underbygger Østergren.
Kritisk infrastruktur
Nordlandsbanen er en kritisk infrastruktur for regionen. Den spiller en avgjørende rolle for arbeidsreiser, pasientreiser, studenter, fritidsreiser, turisme og godsfrakt. Banen forbinder viktige byer og tettsteder, og bidrar til økonomisk vekst og utvikling.
– Kansellerte dagtog og langvarig stans i nattogtilbudet mellom Bodø og Trondheim vil svekke tilliten til toget, og gjøre regionen mindre attraktiv for bosetting og næringsutvikling. En slik langvarig konsekvens kan vi ikke risikere, understreker gruppeleder for Senterpartiet, Anette Amalie Åbodsvik Bang.
Togets fortrinn
Gruppeleder for Sosialistisk Venstreparti, Christian Torset påpeker at veien over Saltfjellet ofte er stengt, eller krever kolonnekjøring på grunn av uvær. Dette gjør veiforbindelsen ustabil og utfordrende, spesielt om vinteren.
– Når veiene er stengt, blir toget det eneste pålitelige transportalternativet. Dette er avgjørende, blant annet for beredskapen, påpeker Torset.
Godssuksess
Jan Olav Opdal, gruppeleder for Industri- og Næringspartiet, legger til at den største suksessen for gods på bane i Norge i nyere tid, er skapt på Nordlandsbanen, hvor trafikken er doblet på tre år.
– Banen knytter sammen viktige byer og tettsteder, og forbinder Nord-Norge med Sør-Norge, en forbindelse som bidrar til økonomisk vekst og utvikling både regionalt og nasjonalt. I KVU Nord-Norge anbefaler de statlige transportetatene investeringer på 13–15 milliarder kroner i Nordlandsbanen, begrunnet i banens betydning og potensial. Likevel har satsingen latt vente på seg. Og i stedet har vår lengste togstrekning blitt nedprioritert, ja nærmest politisk glemt, argumenterer Opdal.
Nord-Norge nedprioritert
Synne Høyforsslett Bjørbæk, gruppeleder i Rødt, viser til at regjeringen og Stortinget har vist stor handlekraft for å løse tog- og jernbaneproblemer andre steder i landet.
– Det investeres for flere titalls milliarder kroner i gigaprosjekter for å redusere reisetiden med noen få minutter, ofte med betydelige kostnadsoverskridelser, mens Nordlandsbanen prioriteres helt bort, argumenterer Bjørbæk.
– Systematisk nedprioritert
Håkon Møller, gruppeleder for MDG, viser til at det er en varsla krise som utspiller seg på Nordlandsbanen.
– Allerede i oktober, bare dager før den tragiske avsporinga mellom Bjerka og Mo, vedtok fylkestinget en uttalelse der vi krevde nytt materiell. Selv om situasjonen nå er dramatisk forverra, har Nordlandsbanen vært systematisk nedprioritert gjennom flere tiår, underbygger Møller.
– Flere krysningsspor
Også gruppeleder i Kristelig folkeparti, Linda Helén Haukland understreker at vage løfter, stadige utsettelser og manglende bevilgninger for å bedre situasjonen på Nordlandsbanen ikke lenger holder.
– Vi krever en konkret og forpliktende kriseplan for å fornye alt togmateriell, øke driftsstabiliteten og banekapasitet med flere krysningsspor. Nå er det Nord-Norge sin tur til å bli prioritert. Nordlandsbanen kan ikke settes på vent – vi trenger en løsning NÅ!